Our Events

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

International Symposium on Radicalization and Extremism (Uluslararası Radikalleşme ve Aşırılık Sempozyumu)

October 21, 2019 - October 23, 2019

ORSAM olarak yürüttüğümüz “Improving Effectiveness of Measures to Tackle the Foreign Terrorist Fighters and Radicalization Threat” başlıklı, Avrupa Birliği destekli proje kapsamında 21-22-23 Ekim 2019 tarihlerinde “International Symposium on Radicalization and Extremism (Uluslararası Radikalleşme ve Aşırılık Sempozyumu)” Sheraton Ankara otelinde düzenlenmiştir.

Sempozyum, 40 farklı ülkeden 150 akademisyen, diplomat, politika yapıcılar, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan üst düzey davetlinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Türkiye’nin konuya ilişkin deneyimlerinin ve hassasiyetlerinin de paylaşıldığı “Türkiye Tecrübesi” başlıklı panelde Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı yer alarak ülkemizin bu alandaki çabaları geniş uluslararası katılımcı kitlesi ile paylaşılmıştır.

Üç gün süren Uluslararası Radikalleşme ve Aşırılık Sempozyumu Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Yavuz Selim Kıran tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Açılış konuşmalarının ardından projenin akademik koordinatörü Dr. Göktuğ Sönmez proje kapsamında yapılan çalışmaların detaylarını paylaşmıştır. Uluslararası sempozyumda 12 farklı başlığın yer aldığı paneller gerçekleşmiştir.

Sempozyum, ORSAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun yer aldığı kapanış oturumuyla sona ermiştir.

 

Details

Start:
October 21, 2019
End:
October 23, 2019
Event Category:

Organizer

orsam
Website:
www.orsam.org.tr

Venue

Sheraton Ankara
Türkiye + Google Map